Olympijské hry 2020
Olympijské hry 2020

Ako vzniká súborné dielo Mariána Vargu

Ako vzniká súborné dielo Mariána Vargu

Tento rok uplynie 50 rokov od vydania kultového albumu Zvoňte zvonky, ktorý nahrala skupina Prúdy na čele s Mariánom Vargom a Pavlom Hammelom.

Pri tejto príležitosti vyjde v novembri limitovaná edícia rozsiahleho reprezentatívneho boxu Marián Varga Collected Works, mapujúceho tvorbu tejto výnimočnej osobnosti.

CD Box bude obsahovať remastrované albumy Mariána Vargu, aj bonusové CD s doteraz nezverejnenými nahrávkami. K tomu sa chystá rozsiahla sprievodná publikácia, ktorá bude obsahovať dobové texty, recenzie aj rozhovory, fotografie, unikátne texty, výstrižky z osobného archívu Mariána Vargu a mnoho iného.

Rádio_FM bolo pri tom tiež a pozrelo sa na to, ako vzniká takáto unikátna kolekcia.

V prvej časti sme zisťovali, čo všetko pre nás chystajú tvorcovia súborného diela Mariána Vargu.

Ako vzniká súborné dielo Mariána Vargu - 1. časť

Vypočujte si aj to, ako sa zvukovo nanovo opravujú klasické albumy Mariána Vargu, a ako sa hľadajú rarity a doteraz nepočuté nahrávky.

Ako vzniká súborné dielo Mariána Vargu - 2. časť

Na obrazovej a textovej časti sa podieľajú významné osobnosti slovenského kultúrneho života pod hlavičkou Spoločnosti Mariána Vargu.

Ako vzniká súborné dielo Mariána Vargu - 3. časť

Popri práci na tejto zbierke sa veľa rozprávalo aj o tom, aký bol Marián Varga človek a aký bol život s ním. Rozprávajú Peter Uličný, Ladislav Snopko, Jozef Lupták, Oliver Rehák.

Ozvú sa aj Juraj Kušnierik a Marián Varga z odovzdávania Rádiohláv 2015.

Ako vzniká súborné dielo Mariána Vargu - 4. časť
Pripravil: Peter Dolník