Trvalo to štyri roky, no podarilo sa. New Yorčanom Blonde Redhead sa podarilo vytrhnúť z kolotoča koncertov a po niekoľkých rokoch si nájsť čas, aby nahrali už v poradí deviatu štúdiovku. Nasledovníka albumu No Sparkle nazvali Barragán, čo podľa speváčky Kazu Makino nič špeciálne neznamená, meno pre svoj nový album si požičali od mexického architekta Luisa Barragána, ktoré práce kapela zbožňuje, najmä pre jeho minimalizmus či jednoduchosť. Presne taký album totiž chceli spraviť. "Snažili sme sa o niečo nadčasové, čisté a možno trochu minimalistické", uviedli Blonde Redhead pre thestar.com.
Hoci Blonde Redhead vydali svoj debutový album už v roku 1995, stále ich baví prekvapovať a to aj ich samotných. Kapela si už prešla cez noise rock, dream pop či elektroniku a ani pri najnovšej štúdiovke sa nechceli opakovať. "Sú veci, ktoré sú s vami ťahajú od začiatku a je jedno ktorým smerom sa vyberiete, vždy je to tam cítiť. Ako rastiete, nosíte si to so sebou, no vždy keď robíme na novom albume, tak sa nevyhýbame ani tomu novému. Baví nás experimentovať, nechceme byť stále rovnakí", uviedla speváčka s Japonskými koreňmi, Kazu Makino. Na nahrávke Barragán sa Blonde Redhead predstavili vo svojej doposiaľ najjemnejšej podobe.
Nezastaviť sa na jednom mieste a postaviť sa pred nové výzvy - aj tým sa Blonde Redhead riadili pri nahrávaní novej štúdiovky. Kapele sa podarilo odtrhnúť sa na rok od koncertovania a dopriať si tráviť čas výlučne v štúdiu. Aj preto si mohli dovoliť skúšať nové veci a využiť napríklad aj analógový spôsob nahrávania. Okrem tradičných gitár, bicích či piána použili aj čembalo. Výraznou zmenou bolo aj to, že väčšina albumu vznikla live v štúdiu s celou kapelou."Predtým sme si nahrávali každý sám a v štúdiu sme si to púšťali. Určite chceme zostať pri tom, že budeme nahrávať všetko spoločne", uviedla po tejto skúsenosti kapela pre thestar.com.
Niektoré albumy si Blonde Redhead produkovali sami, pri iných využili služby producentov - spomenieme Stevea Shelleyho zo Sonic Youth, Johna Goodmansona či dvojicu Van Rivers a The Subliminal Kid. Aj pri nahrávaní deviatej štúdiovky stavili na známe meno. Album im produkoval, nahrával a aj mixoval Drew Brown známy prácami pre Radiohead ale aj Becka. Práve jeho zbierka analógových nástrojov kapelu presvedčila, aby sa rovnakým smerom vybrali aj na novom albume.
Na novinke Barragán kapela pracovala v tajnosti v Michigane a New Yorku, kým sa im ju podarilo dokončiť prešiel celý rok. Na album, ktorý dokončili v marci tohoto roku upozornili v júni pilotným singlom No More Honey, ktorý pomerne rýchlo nasledovali ďalšie skladby - Dripping, Penultimo či voľne stiahnuteľná The One I Love. Návrat v podobe albumu Barragán trojici Kazu Makino, Amadeo Pace a Simone Pace vyšiel, ich 10 trackovú a doposiaľ najpokojnešiu novinku vám aj z Rádia_FM odporúčame.