Bolo to v roku 2011, keď známy americký režisér David Lynch ohlásil vydanie debutového albumu Crazy Clown Time. V tom čase si mnohí kládli otázku: "Ten David Lynch"? Nuž, áno. A aj po dvoch rokoch to vyzerá tak, že nešlo len o jednorázový úlet. Dnes 67 ročného Davida Lyncha to naozaj baví, o čom svedčí aj ďalši sólový album The Big Dream. "Aj keď sme už mali album Crazy Clown Time hotový, stále sme robili na ďalšich skaldbách. Jedna nasledovala ďalšiu. Všetko sú to bluesové tracky, ktoré vznikli z našej jammovačky", prezradil o vzniku novej štúdiovky David Lynch v rozhovore pre magazín Billboard.
Rovnako ako v prípade debutu aj tentokrát sa David Lynch spojil s už osvedčeným spolupracovníkom Deanom Hurleym, na jednej skladbe hosťuje aj jeho syn. Predzvesťou jeho bluesového albumu bol paradoxne jeho bonusový track a spolupráca s Lykke Li - I'm Wating Here. Nasledovala dvojica singlov Are You Sure a Star Dream Girl. Na The Big Dream čakajte 11 skladieb a k tomu aj jeden cover. David Lynch prerobil Boba Dylana a jeho The Ballad of Hollis Brown. "Nie je to až tak cover Boba Dylana ako cover skladby Niny Simone, ktorá prerobila Boba Dylana. Bola to práve jej verzia, vďaka ktorej sme sa ju rozhodli prerobiť. Bol to Dean, ktorý mi hovoril, aby som to naspieval a nakoniec sa to ukázalo ako skvelý nápad, pretože potom sme si skúsili prehrať album s tým, že sme na ňu zabudli a vtedy sme zistili, aká je pre jeho sled dôležitá," prezradil Lynch v rozhovore pre magazín Billboard.
Podobne ako s debutom Crazy Clown Time aj s novinkou The Big Dream sa David Lynch rozhodol zakotviť vo vydavateľstve Sunday Best, za ktorým stojí Rob Da Bank. Vo Švédsku ho vydalo vydavateľstvo Ingrid, ktoré založila skupina 13tich umelcov na čele s Lykke Li, Andrewom Wyattom či Peter, Bjorn and John. Na svojej druhej sólovke vám David Lynch vrátane bonusového tracku ponúka viac ako 55 minút hudby. A hoci na každej skladbe Lynch aj spieva, to čo si z albumu zoberiete necháva na vás. "Milujem maľovanie a som rád, keď je v mojich maľbách aj nejaký príbeh a tak to mám rád aj v hudbe. Môže to byť len nejaká scéna alebo krátky príbeh lebo hudba, aj keď má svoj text, je veľmi abstraktná a ľudia si na základe pocitov z nej môžu vytvoriť vlastný príbeh so svojimi vlastnými postavami", prezradil David Lynch pre LA Times.
Práce na albume The Big Dream zabrali niekoľko mesiacov, nahrávalo sa vo vlastnom štúdiu Davida Lyncha. "Väčšina skladieb začala ako bluesová jammovačka a odtiaľ sme sa odrazili. Nakoniec z toho vznikla súčasná podoba starého blues. Blues, to je poctivá forma hudby plná emocií, ktorá lomcuje vašou dušou. K blues sa vraciam rád, lebo z neho ide ten dobrý pocit", prezradil v oficiálnom vyhlásení k albumu David Lynch.
Na svoj druhý sólový album nás David Lynch, ktorý nechce, aby ste ho nazývali hudobníkom, nechal čakať len dva roky. Recenzie na jeho druhú sólovku The Big Dream sú však podobne vlažné ako boli v prípade debutu. Drowned in Sound aj New Musical Express mu dali len sedem bodov z desiatich, magazín Pitchfork dokonca len 6,1. Lyncha to však neodrádza a už teraz nevylučuje ani ďalšiu štúdiovú nahrávku. Hudba ho totiž baví. "Je to ako splnený sen. Vždy som hovoril, že hudobníci žiju šťastný život. V ich živote je viac šťastia ako v detstve. To, že máte kapelu a všetci spolu v nej niečo kuchtíte. To je tá euofória, ktorú v žiadnom inom svete nenájdete", prezradil Lynch pre magazín The Rolling Stone.