Kultový album_FM: Blur – Parklife

Kultový album_FM: Blur – Parklife

Tretí štúdiový album Blur vyšiel pred tridsiatimi rokmi, 25. apríla 1994.

Na predošlom albume Modern Life is Rubbish boli Blur možno až príliš britskí, preto sa veľmi nechytil. Na Parklife ostávajú Blur stále veľmi britskí: Parklife je o živote v Británii v polovici deväťdesiatych rokov. Je to perfektný spoločenský a kultúrny komentár s pestrým hudobným sprievodom, a ešte im aj dobre vyšlo načasovanie.


Blur už na Parklife robia všetko to, ako ich poznáme dodnes. Vedia byť mladícky drzí aj hudobne a textovo veľmi vyspelí. Je to zbierka piesní toho najlepšieho z britského rocku, s úletmi k euro-disco a punku. Sú to piesne, ktorým nič nechýba, sú výborne napísané a kreatívne vytvorené v štúdiu. Pre ľudí, ktorí nie sú z Británie, by to mohli byť o tých najobyčajnejších veciach, ale aj tak nás bavia, lebo sú skvelé.


Parklife drží mnoho titulov a pomenovaní ako jeden z najlepších albumov všetkých čias, ako ten, čo odštartoval hnutie Cool Britania, aj žáner britpop. Jeho kultúrna dôležitosť ďaleko prevyšuje všetky predaje. Parklife je album, ktorý treba poznať.Pripravil: Peter Dolník

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame