Rock, elektronika aj funk. Na novembrovom Go2Stage koncerte sa predstavia čerstvé slovenské kapely

Rock, elektronika aj funk. Na novembrovom Go2Stage koncerte sa predstavia čerstvé slovenské kapely

V stredu 12.11. v Nu Spirit Clube.

Projekt Rádia_FM Demovnica_FM, hľadajúci novú slovenskú hudbu garážových kapiel, vygeneroval za posledné obdobie ďalšie čerstvé kapely, ktoré v projekte zaujali. Novembrový Go2Stage koncert predstaví už túto stredu 12.11. rockovú kapelu Radiopieces, pesničkárku s ukrajinským pôvodom Oksyi, elektronický projekt EgoSurfer a funk, house a R&B formáciu Carpet Cabinet. Koncert sa bude konať tradične v Nu Spirit Clube a začína o 20:00. Vstup na koncert bude voľný až do zaplnenia kapacity klubu.

Go2Stage koncert otvorí kapela zo Žiaru nad Hronom Radiopieces. Štvorica hudobníkov v zostave Braňo (spev, gitara), Ďuri (basa), Miro (klávesové nástroje, vokály) a Edo (bicie) hrá podľa ich slov rock, ich tvorba je však ovplyvnená viacerými žánrami. Na stredajšom koncerte im bude robiť klavírny doprovod Eva Višňanská. Kapela momentálne pracuje na nových skladbách, ktoré skladá nielen v angličtine, ale po novom aj v slovenčine. „Popri príprave na EP sa snažíme koncertovať, kde sa dá, zároveň hudobne prekonávať samých seba a hľadať svoj vlastný nezameniteľný zvuk,“ vyjadrili sa Radiopieces, ktorý sa v Demovnici udržali takmer 10 kôl a vyhrali tri z nich.

radiopieces

Oxana Gogoľ vystupuje pod umeleckým menom Oksyi. V Demovnici zaujala so skladbou For my Boykie. Skladba podľa jej slov vznikla pre jej už teraz bývalého priateľa, ktorý často cestoval do južnej Afriky. Boykie je pritom slangový výraz, ktorým sa v Afrike označuje dospievajúci muž. Táto pesničkárka s ukrajinským pôvodom sa na pódiu predstaví so svojou gitarou a jemnými skladbami s anglickými a slovenskými textami. Na piesne v rodnom jazyku si zatiaľ kvôli gramatike netrúfa, v budúcnosti však plánuje vytvoriť aj skladbu s ukrajinským textom.

Oksyi

Multižánrový tvorivý samorast EgoSurfer funguje zatiaľ ako one man band. V projekte Demovnica_FM zaujal skladbou Ohňostroj. Na Go2Stage koncert môžete očakávať jeho live lyrizovanú elektroniku s prvkami up-beatu. 

Posledný mesiac sa venujem zapájaniu nového basáka do mojej “singleBoy” kapely. Je to syntetizér Novation Mininova. Jeho prepojenie s bubeníkom Akaiom bolo náročné, teraz ma prekvapuje samostatnosťou a nekonfliktnosťou,“ popisuje originálne svoje prípravy na koncert Go2Stage Egosurfer. Do Vianoc má Egosurfer v pláne rozšíriť svoj projekt o bubeníka. Pracuje tiež na nových skladbách.

egosurfer-foto

Carpet Cabinet je pôvodne skalická formácia momentálne pôsobiaca v Brne. Skupina vznikala ešte za študentských čias, no k jej znovuzrodeniu došlo až v máji 2013. Odvtedy kapela odohrala niekoľko úspešných koncertov a menších hudobných festivalov na Slovensku a v Českej republike. Hudobným štýlom sa radí medzi funky, house a R&B s presahmi aj do iných žánrov. Momentálne sa venuje vlastnej tvorbe tanečnej hudby v spolupráci s rôznymi spevákmi, či speváčkami. Kapela v súčasnosti doplnila svoju dychovú sekciu a hráva s dvoma saxofónmi. Pred niekoľkými týždňami kapele vyšiel nový singel pod názvom F.E.T., ktorý nahrávala s ich aktuálne stálym hosťom - speváčkou Ashley Sarah Aberman. Carpet Cabinet momentálne pripravujú videoklip k spomínanej skladbe a nahrávanie debutového albumu.

O afterparty v Basemente Nu Spirit Clubu sa postará DJ Tomáš Sloboda.

carpet-cabinet

Sledujte nás aj na: 

https://www.facebook.com/Demovnica

http://www.demovnica.sk/

Regina_FM

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame