Divadelné tipy z Rána na eFeMku

Témy_FM

Divadelné tipy z Rána na eFeMku

06. 03. 2017 18:49

Každú stredu vám v Ráne na eFeMku prinášame recenzie súčasných divadelných predstavení. Ak máte v pláne ísť do divadla, vypočujte si hodnotenia a odporúčania našich recenzentov.

Natálka

Inscenácia Natálka v réžii Matúša Bachynca vznikla v Slovenskom národnom divadle a je primárne určená pre stredné školy. Niekoľko prestavení v Modrom salóne SND je však prístupných aj pre verejnosť. Vyberala divadelná publicistka Soňa Jánošová.

Natalka
Stiahnuť audio súbor

natalka.jpg
Autor fotografie: Danica Púry, 2016

Denník Anny Frankovej

Inscenáciu Denník Anny Frankovej v réžii Júlie Rázusovej uvádza Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene. Hodnotí Miro Zwiefelhofer.

Dennik Anny Frankovej
Stiahnuť audio súbor

anna_frankova.jpg Foto: René Miko

Projekt Onegin

Bratislavské divadlo SKRaT prišlo túto sezónu s novým divadelným experimentom s názvom Projekt Onegin. Viac o ňom Soňa Jánošová.

Projekt Onegin
Stiahnuť audio súbor

projekt_onegin_fotocctibor_bachraty_02.jpg Foto: Ctibor Bachratý

Vojna nemá ženskú tvár

Inscenáciu Vojna nemá ženskú tvár v réžii Mariána Pecka uvádza Slovenské komorné divadlo v Martine. Divadlo inšpirované rovnomennou knihou nositeľky Nobelovej ceny za literatúru za rok 2015 Svetlany Alexijevič odporúča Miro Zwiefelhofer.

Vojna nema zensku tvar
Stiahnuť audio súbor

vojna.jpg

Letmý sneh

Soňa Jánošová hodnotila najnovšie predstavenie divadla Astorka Korzo 90 v réžii Juraja Nvotu. Je ním inscenácia Letmý sneh, ktorá vznikla podľa rovnomenného románu Pavla Vilikovského.

Letmy sneh
Stiahnuť audio súbor

letmy_sneh.jpg

Dobro

Predstavenie Dobro v réžii Svetozára Sprušanského uvádza Divadlo Andreja Bagara v Nitre, v Ráne na eFeMku o ňom hovoril Miro Zwiefelhofer.

Dobro
Stiahnuť audio súbor

dobro-11.jpg

Mercedes Benz

Soňa Jánošová predstavila inscenáciu Mercedes Benz, ktorú v réžii Romana Poláka uvádza Činohra Slovenského národného divadla.

Mercedes Benz
Stiahnuť audio súbor

mercedes_1.jpg Autor fotografie: Andrej Čanecký, 2016

Pripravila: Mima Fáberová

Živé vysielanie
??:??

Práve vysielame