Chrysta Bell v košickej Tabačke

Podujatia_FM

Chrysta Bell v košickej Tabačke

31. 03. 2019 22:00

Hudobníčku Chrystu Bell môžeme poznať z niekoľkých hudobných projektov, počas svojej kariéry sa venovala experimentu, gypsy jazzu a v piatok 5. apríla jej vychádza štvrtý sólový album Feels Like Love. Zatiaľ z neho predstavila singel 52 Hz a pre Rádio_FM prezradila, či od albumu máme čakať podobný zvuk.

O albume
Stiahnuť audio súbor

Hudobníčka sa podľa vlastných slov necháva unášať hudbou tam, kam ju zoberie. Pred tvorivým procesom má veľký rešpekt, a preto nám porozprávala viac aj o svojom o hudobnom dospievaní.

O tom ako hudobne dospela
Stiahnuť audio súbor

Iba deň po vydaní nového albumu vystúpi Američanka Chrysta Bell v Košiciach. Hudobníčka, speváčka a herečka si dáva pauzu od éterickej a zasnenej hudby a prichádza s dynamickejším zvukom. Chrysta Bell známa aj ako múza Davida Lyncha nám porozprávala, či sa na turné teší.

O zivych vystupeniach
Stiahnuť audio súbor

Chrysta Bell bola v 90tych rokoch súčasťou projektu Mass Ensemble, ktorý pracoval s priestorom ako s hudobným nástrojom. Aj na túto skúsenosť si Chrysta Bell zaspomínala.

O experimentalnej hudbe
Stiahnuť audio súbor

Chrystu Bell poznajú aj fanúšikovia kinematografie, ako herečka sa predstavila aj v pokračovaní kultového seriálu Twin Peaks. S režisérom Davidom Lynchom ju viaže aj hudobná spolupráca a dlhoročné priateľstvo. Označila by túto skúsenosť za vrchol svojej kariéry?

O Twin Peaks
Stiahnuť audio súbor

Fanúšikovia Chrystu Bell s obdivom označujú za kráľovnú, a tak sme sa jej opýtali, koho ona považuje za hudobné divy.

O hudobnych kralovnach
Stiahnuť audio súbor

Chrysta Bell vystúpi v sobotu 6. apríla v košickej Tabačke. O support sa postará náš kolega a DJ Mizzi.


Radio_FM

Živé vysielanie
??:??

Práve vysielame