Olympijské hry 2020
Olympijské hry 2020

Čerstvé Ovocie_FM: SO.SLOW CANDLES (Kristína Mikulajová)

Čerstvé Ovocie_FM: SO.SLOW CANDLES (Kristína Mikulajová)

Ručne odlievané sójové sviečky s praskajúcim knôtom, ktoré potešia nielen najlepšiu kamošku, ale aj všetkých milovníkov našej planéty.

Už počas študentských rokov na strednej škole aktívne pracovala, či už v maloobchode, kaviarňach alebo v štúdiu jógy ako recepčná. Bola to veľmi obohacujúca skúsenosť z dvoch pohľadov. Na jednej strane dostala príležitosť vidieť „spoza pultu“, a spoznávať ľudí a ich správanie. Na druhej strane sa jej podarilo ušetriť si peniaze, ktoré mohla minúť napríklad na založenie niečoho vlastného. Samozrejme na začiatku netušila, čo to bude a ktorou cestou sa vyberie. Kráčala však s otvorenými očami a čakala na nápad. Aj keď nevedela presne, čo chce, chcela priniesť niečo, čo by nebolo iba mínus pre planétu a plus pre zákazníka. Túžila mu priniesť niečo, čo nepoškodí jeho zdravie a zároveň zbytočne nezaťaží planétu. A tak sa nakoniec dostala k myšlienke vyrobiť ručne vyrobené sójové sviečky. Jej cieľom bolo nerobiť veci lacné, nekvalitné a škodlivé. Preto nepoužíva parafín, ale prírodný sójový vosk, nepoužíva umelé knôty, ale drevené. Používa iba najkvalitnejšie suroviny z overených zdrojov.

Produkty Kristíny Mikulajovej vznikli, aby mohli ponúknuť rovnaké potešenie a efekt bez toho, aby zaťažil planétu či zdravie. Produkty spĺňajú vysoké požiadavky na použitie ekologických alebo recyklovateľných materiálov. Vosk, vône, knôty, balenie – všetky tieto zložky sú v súlade s požiadavkami na trvalo udržateľný rozvoj, a použitie výlučne prírodných materiálov, ktoré nemajú nepriaznivý vplyv na planétu, ani neohrozia zdravie ich užívateľov.

Vôňu považuje za kľúčovú pre úspech v priemysle sviečok, preto sa hneď na začiatku zamerala na výber toho najlepšieho, čo svet ponúka. Vône použité v SO.SLOW sú z Francúzska, najmä z mesta Grasse, ktoré je už niekoľko storočí svetovým centrom parfumérie. Práve tam sa Kristína naučila základy, ako miešať vône, históriu a ako sa vône vyrábajú dnes. No a pokiaľ ide o balenie, namiesto papierových škatúľ používajú tašky z organickej bavlny. SO.SLOW ručne vyrobené sviečky sú nalievané do sklenených nádob, a ľudia môžu tieto prázdne poháre recyklovať a vrátiť ich. A preto je SO.SLOW mladý, dynamicky rozvíjajúci sa projekt, ktorého zameraním je výroba ekologických, ručne vyrábaných sviečok.

Vypočujte si rozhovor z :Popo_FM:

CERSTVE OVOCIE_FM 29.12.2020

Web: https://www.soslow.sk
Facebook: https://www.facebook.com/SO.SLOWCANDLES
Instagram: https://www.instagram.com/so.slowcandles/

CO1.jpg

CO2.jpg

CO3.jpg

CO4.jpg

CO5.jpg

CO6.jpg

CO7.jpg

Radio_FM