Boris a Brambor
Boris a Brambor

Čerstvé Ovocie_FM: Piotr Gąska

Čerstvé Ovocie_FM: Piotr Gąska

Aj keď digitálna fotografia uľahčuje život a šetrí peniaze, keď fotí na analóg, vie, že naozaj fotografuje.

Piotr Gąska sa narodil v Poľsku, ďaleko východne od Bratislavy. Päť rokov svojho života zasvätil štúdiu filozofie na Maria Curie-Sklodowska University v Lubline v Poľsku. Určite to nebolo pre neho to pravé a tak sa po škole, ktorá ho nepripravila na akúkoľvek praktickú profesiu, rozhodol cestovať.

Prvou zastávkou bolo Írsko, kde začal pracovať v oblasti módy. Na začiatku „len“ prezliekal figuríny a ukladal nové kolekcie, no všetko bolo súčasťou starostlivosti o vizuálnu prezentáciu veľkých obchodných domov. Móda ho bavila od malička, no nebol presvedčený, že by sa tomu chcel naplno venovať. Aj napriek tomu sa presťahoval do Talianska, kde venoval dva roky štúdiu kostýmovej tvorbe. V roku 2012 presedlal na odbor fotografie a úspešne ukončil magisterské štúdium na Roman School of Photography (Scuola Romana di Fotografia) v Taliansku. Neskôr sa presťahoval do Londýna, kde začal rozvíjať svoje dlhodobé dokumentárne projekty, pomáhal ďalším fotografom a popri tom pracoval ako asistent a fotograf na voľnej nohe pre rôzne časopisy a noviny.

Piotr je (dokumentárnym) fotografom, ktorý sa zaujíma o súčasnú problematiku a dáva každej téme jedinečný osobný pohľad. Počas štúdia na Inštitúte kreatívnej fotografie v Čechách sa stretol s Janou, s ktorou dnes tvoria umeleckú dvojicu Jana & Piotr alebo aj ako projekt VIDNO . Spoločne žili v Poľsku alebo portugalskom Porte, kde aj tvorili. Momentálne majú základňu v Trenčíne.

Viac sa dozviete v rozhovore z :Popo_FM:

CERSTVE OVOCIE_FM 6.10.2020

Web: https://cargocollective.com/piotrgaska
Instagram: https://www.instagram.com/p.gaska/

VIDNO
Web:  https://www.vidno.eu
Instagram: https://www.instagram.com/vidno.images/
Facebook: https://www.facebook.com/vidno.images/

CO1.jpg

CO2.jpg

CO3.jpg

CO4.jpg

CO5.jpg

CO6.jpg

CO7.jpg

CO8.jpg

CO9.jpg

CO10.jpg

CO11.jpg

Radio_FM