Čerstvé Ovocie_FM: betonbasic (Ľubica a Michal Rybár)

Čerstvé Ovocie_FM: betonbasic (Ľubica a Michal Rybár)

Krása kontrastov, rešpekt k remeslu, úcta k jedinečnosti a vášeň pre dizajn.

Základom ich tvorby je experimentovanie s rôznymi možnosťami prezentácie betónu a s ním súvisiacich materiálov. Každá kolekcia objektov či produkty interiérového dizajnu sú vytvárané inou technikou, inou formou, z iného zloženia. Predstava premeny tak drsného materiálu, akým je betón, na niečo tak jemné a dokonalé ako šperk alebo tak banálne, no za to vždy jedinečné a funkčné ako umývadlo, ich od prvého momentu začala fascinovať, čo pokračuje až do dnes. A tak ešte v roku 2015 vznikol životný projekt dvoch ľudí, ktorí nemôžu byť rozdielnejší.

Manželské duo v zložení Ľubica Rybár, ktorá je mozgom, srdcom a motorom, a Michal Rybár, večne zahrabaný v textoch o betóne alebo zavretý v dielni, kde nevníma čas, stoja za vznikom nezávislej značky produktového dizajnu betonbasic. Pôvodne projekt interiérových doplnkov sa postupne posunul smerom k interiérovemu dizajnu a šperkom.

Ľubica pracuje hlavne so šperkom, interiérovými doplnkami a obrazmi, teda objektami z betónu v jeho najzákladnejšej forme. Výzvou bolo transformovať betón, materiál vnímaný ako drsný a mužský, na niečo jemné a ženské. V každej svojej kolekcii objavuje nové možnosti a hranice prezentácie betónu. Výrobe stolových platní, lavíc alebo umývadiel sa venuje primárne Michal, ktorý trávi množstvo času štúdiom nových techník a komunikáciou s výrobcami po celom svete. Betonbasic je šperk aj interiér, žena aj muž, krása kontrastov, rešpekt k remeslu, úcta k jedinečnosti a vášeň pre dizajn.

Vypočujte si rozhovor z :Popo_FM: (zvuk)

CERSTVE OVOCIE_FM 7.1.2020

CO1.jpg

CO2.jpg

CO3.jpg

CO4.jpg

CO5.jpg

CO6.jpg

CO7.jpg

CO8.jpg

CO9.jpg

Web: https://betonbasic.com/
Facebook: https://www.facebook.com/betonbasic/
Instagram: https://www.instagram.com/betonbasic/ 

Radio_FM