Kultový album_FM: Malcolm McLaren – Duck Rock

Kultový album_FM: Malcolm McLaren – Duck Rock

Vplyvný a dôležitý album Duck Rock od Malcolma McLarena vyšiel pred štyridsiatimi rokmi, v roku 1983.

Kultový album: Malcolm McLaren – Duck Rock Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Malcolm McLaren nebol len tan, kto vymyslel a manažoval Sex Pistols, bol to hlave hudobný kurátor a umelecký provokatér so zmyslom pre vyhľadávanie nových, revolučných postupov. Na doske Duck Rock využil dobovú africkú pop-music, vtedajšiu newyorskú hip-hopovú kultúru, a predstavil ich celému svetu.

Malcolm McLaren nebol spevák, skladateľ, producent, ani hudobník. Bol to človek ktorý vedel využiť tvorivosť iných ľudí. Na Duck Rock spojil africkú a karibskú hudbu so synťákmi a hip-hopom a nahrávkami z rádiovej show newyorských DJov The world supreme team.

V dnešnom uvažovaní o hudbe a svete zlyháva v tom, že neuvádza mená afrických hudobníkov a hudobníčok, ktorí hrajú na platni.  Ale Duck Rock je niečo viac, ako len hudobná krádež.

Duck Rock je nezvyčajný mix žánrov, a pritom zábavné počúvanie. Duck Rock predpovedal to, čomu sa neskôr začalo hovoriť world music, pieseň Buffalo Gals zase ukázala masám hip-hop a scratchovanie.

Na albume sa veľkou mierou podieľal producent Trevor Horn, a pri jeho nahrávaní vlastne vznikla kapela Art of Noise.Pripravil: Peter Dolník

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame