Novinky v kinách: T. Gilliam to dal! Po 20 rokoch dokončil svoj vysnívaný projekt

Z vysielania_FM

Novinky v kinách: T. Gilliam to dal! Po 20 rokoch dokončil svoj vysnívaný projekt

05. 07. 2018 12:24

Nový príbeh Avengerov, hororová snímka plná legalizovaného násilia aj dvadsať rokov vznikajúci film Terryho Gilliama, ktorého dokončenie už nikto nepovažoval za reálne. Do kín dnes prichádzajú štyri filmové novinky.

Čo s ľuďmi urobí niekoľkohodinové peklo na zemi, starostlivo zaznamenávané kamerami ako zvrátená reality show? A čo sú organizátori schopní urobiť, ak si diváci žiadajú vidieť viac násilia? O tom je hororová snímka Prvá očista, ktorá je prequelom k filmu Očista z roku 2013. Ukazuje, ako vznikol odvážny sociologický experiment, kedy na 12 hodín nefungujú žiadne bezpečnostné zložky a je povolené páchať akýkoľvek zločiny.


Dve dekády mu osud kládol pod nohy jednu prekážku za druhou a pomaly všetci prestávali veriť, že sa Terrymu Gilliamovi podarí nakrútiť jeho vysnívaný projekt Muž, ktorý zabil Dona Quichota. Premiéru si odbil v Cannes a od dnes je aj v našich kinách. Rozpráva príbeh bývalého idealistického filmára, dnes cynického a arogantného autora reklám, ktorý uverí, že je verný služobník Dona Quichota Sancho Panza. Ocitá sa tak vo svete šialených fantázií a rozlíšiť medzi skutočnosťou a snom sa preňho stáva čoraz náročnejšie.


Zhýralý, bohatý sukničkár počas jedného z divokých večierkov vypadne zo svojej jachty a keď ho na druhý deň nájdu, trpí úplnou stratou pamäti. A to je príležitosť na dokonalú pomstu zo strany jednej zo žien, ktorú kedysi ponížil. Z tejto zápletky sa pokúša vyťažiť americká komédia Manžel na skúšku.


Z prvej komixovej série Avengerov chýbala v marvelovskom filmovom svete už len jedna postava supehrdinu. Z názvu aktuálnej snímky Ant-man a Wasp je jasné, kto je novou hrdinkou. Wasp má Ant-manovi, ktorý sa zároveň pokúša plniť si otcovské povinnosti, pomôcť nielen v náročnej záchrannej misii, ale spoločne tiež majú odkryť dôležité tajomstvo z ich minulosti.


Pripravila: Lenka Bednárová

Živé vysielanie
??:??