Poznáme nominácie na Radio_Head Awards!

Podujatia_FM

Poznáme nominácie na Radio_Head Awards!

02. 02. 2015 10:23

Prvé kolo hlasovania je za nami, už je jasné, kto 15. marca v bratislavskej Starej tržnici zabojuje o sošky rádioheadkov.

Víťazov z pätíc nominovaných vyberáte opäť vy v druhom kole hlasovania, ktoré potrvá do 22.februára.

Od dnešného dňa rozhodujete aj o víťazoch v žánrových kategóriách World Music / Folk, Hip Hop / Rap / R'n'B, Hard & Heavy, Elektronická hudba, Jazzová hudba a Klasická hudba.

Ďakujeme za vaše hlasy v 1.kole a všetkým nominovaným držíme palce. 

Prehľad nominácií Radio_Head Awards 2014:

Hlavné kategórie

Album roka 2014

  • Fallgrapp - Rieka [Gergaz]
  • Jana Kirschner - Moruša čierna [Slnko records]
  • Korben Dallas - Banská Bystrica [Slnko records]
  • Supa - Čierne dni [MOJA RECords]
  • Zlokot - Slowakische genius [Slnko records

Singel roka 2014

  • Bad Karma Boy - Dunaj
  • Fallgrapp - I.N.A.
  • Fallgrapp - Vlasy
  • Monikino kino - Prázdniny
  • Supa - Krekáč

Objav roka 2014

  • Archívny chlapec
  • FVLCRVM
  • Genius Locci
  • Radiopieces
  • Tante Elze

Debut roka 2014

  • Fallgrapp - Rieka [Gergaz]
  • Hviezda - Tu v Bratislave [Slnko records]
  • Monikino kino - Prázdniny [Slnko records]
  • Purist - Colourful Noise
  • Supa - Čierne dni [MOJA RECords]

Žánrové kategórie

Nahrávka roka 2014

Elektronická hudba

  • Aamon - Nu Direction [HardCutz Records]
  • Bad Mojo - Tidal Waves EP [Meanbucket]
  • Fallgrapp - Rieka [GERGAZ]
  • FVLCRVM - Notch EP [GERGAZ]
  • Jimmy Pé - Insomnia [GERGAZ]

Nahrávka roka 2014

Hard & Heavy

  • Brute - Pillory [Gothoom Productions]
  • ČAD - Čertova kovadlina [vandal records, Limerick]
  • Holotropic - Permeate
  • Lunokhod - Black Flame Burning [Bee Production]
  • [sic] - Commotion Pictures

Nahrávka roka 2014

Hip-Hop / Rap / R'n'B

  • BoyBand - Galapágy [tynikdy Records]
  • Eremen & Petijee - Únikový východ [ajlávmjuzik]
  • PRA3X - Živá hudba [ajlávmjuzik]
  • Supa - Čierne dni [MOJA RECords]
  • Tóno S. a Beyuz - Návraty [Slowatch / Gramo Rokkaz]

Nahrávka roka 2014

World music / Folk

  • Banda - HraBanda [Pro Etno / Pavian Records]
  • Ľudová hudba SĽUK-u, Pacora Trio, Marek Pastírik - Ornamenty [Forza Music]
  • Solamente naturali - Collection of Annae Szirmay-Keczer [Pavian Records]
  • Tu v dome - Protichodné chute [Slnko Records]
  • Zuzana Homolová & Miloš Železňák - Medzi dvomi prázdnotami [Slnko Records]

Nahrávka roka 2014

Jazzová hudba

  • Andy Belej & Friends - Dreams and Ideas [Hevhetia]
  • Bratislava Hot Serenaders - Lonely Melody [FABART]
  • Hanka Gregušová - Essence [Hevhetia]
  • Juraj Griglák - Time to Fly [Real Music House]
  • Polajka / Nikolaj Nikitin Ensemble with Miroslav Vitouš - Tales From My Diary [Hudobný fond]

Nahrávka roka 2014

Klasická hudba

  • Daniela Varínska - Barber, Hatrík, Ravel [Hudobný fond]
  • don@u.com - UNPREDICTABLE STANDARDS [Media Institute]
  • Milan Paľa, Ladislav Fančovič - Johannes Brahms: Violin Sonatas [Pavlík Records]
  • Pavol Bršlík, Robert Pechanec - Mikuláš Schneider Trnavský: Songs [Viva Musica! records]
  • Solamente naturali - Collection of Annae Szirmay-Keczer [Pavian Records]

Porotcovské kategórie

Hudobný počin roka 2014

  • 40. ročník Bratislavských jazzových dní
  • 50. ročník Bratislavských hudobných slávností
  • Cyklus koncertov Rezidenčného súboru Rádia Devín Ensemble Ricercata
  • Pavol Bršlík, Robert Pechanec - Mikuláš Schneider Trnavský: Songs [Viva Musica! records]
  • Polajka / Nikolaj Nikitin Ensemble with Miroslav Vitouš - Tales From My Diary [Hudobný fond]

Album roka 2014 / Cena kritikov

  • Fallgrapp - Rieka [Gergaz]
  • Hviezda - Tu v Bratislave [Slnko records]
  • Jana Kirschner - Moruša čierna [Slnko records]
  • Monikino kino - Prázdniny [Slnko records]
  • Zlokot - Slowakische genius [Slnko records]


Radio_FM

Živé vysielanie
??:??