Demovnica_FM migruje na východ

Podujatia_FM

Demovnica_FM migruje na východ

13. 02. 2018 16:22

Projekt Rádia_FM – Demovnica_FM – migruje na východ. Prvý demovnicový koncert v roku 2018 absolvuje tím z Rádia_FM v košickej Tabačke v sobotu 17. februára. Predstaví kapely No Brake, PoTmeHút, The Kowal Chicks a Detox of a Pony. Vstup na koncerty je voľný.

no-brake.jpg

No Brake je indie-rockové trio, ktoré vydalo v roku 2013 debutový album Hands Indie Air. V Demovnici_FM zaujali No Brake so singlom New Hope, s ktorým sa viackrát umiestnili na prvom mieste, neskôr vyhrali aj v hitparáde Osmička. V tom istom roku boli nominovaní v rámci Radio_Head Awards na Nováčika roka. Ich singel Free Your Mind z roku 2015 má na Youtube už vyše 125 000 videní. Svoj druhý album Noise Blast pokrstili v apríli 2017. Kapela si odvtedy zahrala už aj na Pohode (Rádioaktívna zóna_FM) či na festivale Colours Of Ostrava. V ankete Radio_Head Awards 2017 bola v prvom kole nominovaná na Album a Singel roka. Aktuálne majú No Brake nový klip k piesni Closet Skeleton a pracujú na lyrickom videu k piesni Sugar Candy Mountain.

the kowal chicks.jpg

The Kowal Chicks je indie-folk-punková kapela spod Tatier, fungujúca od roku 2013. Na konte má dve EP, niekoľkonásobné víťazstvo v hitparáde Demovnica_FM a nomináciu na Radio_Head Awards 2016 v kategórii Objav roka. The Kowal Chicks o svojej hudbe hovoria, že sa vyznačuje „žánrovou pestrosťou a svojskou poetikou textov, ktoré sú pretkané množstvom popkultúrnych referencií.“ Kapela momentálne pracuje na nových skladbách v nahrávacom štúdiu Erika Lososa Horáka. Najbližšie vraj vypustí do sveta singel Vietnam. „Losos má tzv. golden touch – vie pochopiť, čo chce kapela povedať a ako by to malo znieť. Vie to vyšperkovať tak, aby to bolo dobré,“ pochvaľuje si spoluprácu spevák kapely Samuel Kovalčík.

potmehút.jpg

Štvorčlenná prešovská skupina PoTmeHút označuje svoju hudbu ako „silúzie“. Tak sa volá aj názov jej debutového albumu, ktorý vydala v decembri 2017. Každú skladbu ilustruje aj videoklip, a tak je tvorba PoTmeHút viac-menej audiovizuálna. Aj momentálne má kapela ambíciu vydať nový, 10-skladbový album a ku každej piesni zverejniť videoklip. Zatiaľ sa jej to podarilo s piatimi skladbami, v každom klipe je pritom nosný prvok siluety. Svoju vizuálnu stránku predstavia PoTmeHút aj na koncerte v Tabačke prostredníctvom projekcie.

detox of a pony.jpg

Detox of a Pony sú síce len dvaja, ale na pódiu dokážu dať toľko energie ako veľká kapela. Vyhlasujú, že basa a bicie sú všetko, čo potrebujú na „stejdži“. Juraj Beňačka a Matúš Folvarčík hrajú blues a rock'n'roll. Ich poznávacím znamením sú výstredné farebné „kombinézy s poníkmi“. Kapela už odohrala koncert na Topfeste. V roku 2016 bola nominovaná na Radio_Head Awards ako Objav roka. V súčasnosti pracuje na debutovom albume.

LINE UP:

  1. PoTmeHút
  2. Detox of a Pony
  3. The Kowal Chicks 
  4. No Brake

Event: http://bit.ly/2EB3tBE

Regina_FM

Živé vysielanie
??:??