Exclusive_FM: Django Django

Exclusive_FM

Exclusive_FM: Django Django

20. 09. 2012 11:02

Večerné víkendovanie vám v programe Exclusive_FM spríjemní britská štvorica DJANGO DJANGO, premiérovo sa naživo predstaví aj mexická speváčka a herečka XIMENA SARINANA a o záver sa postará ďalšia ženská interpretka BETH JEANS HOUGHTON.

 

Britské kvarteto Django Django  - David Macleant, Vincent Neff, Jimmy Dixon a Tommy Grace sa zoznámili sa v roku 2009 na umeleckej škole v Edinburgu . Tento rok si zahrali aj na švajčiarskom festivale Electron, ktorý sa konal začiatkom apríla v Ženeve.

  

 

Mexičanka Ximena Sarinana, 26-ročná speváčka, skladateľka a herečka, ktorá pestuje jazz, pop, rock, ale presahuje aj do alternatívy, sa vám premiérovo predstaví v zázname vystúpenia z festivalu Reeperbahn 2011.

  

 

Ximena odštartovala svoju hudobnú kariéru v roku 2008 vydaním prvého štúdiového albumu, debut naspievala celý v španielčine. Spokojná s ním bolo hudobná kritika, čo potvrdila aj dvomi nomináciami na Latin Grammy Awards 2008. S druhým eponymne nazvaným albumom a anglickými pesničkami prišla minulý rok.

 

 

Britskú indie hviezdu Beath Jeans Houghton vám zas predstavíme v zázname koncertu, ktorým 22-ročná Angličanka presťahovaná do Los Angeles, potešila 19. apríla návštevníkov turínskeho klubu Spazio 211.

 

Veronika Pulišová

Živé vysielanie
??:??